Po náročnom boji to predsa vyšlo – PLAY OFF JE TAM!

Po náročnom boji to predsa vyšlo – PLAY OFF JE TAM!
27. februára 2018 Roman Šipoš

V nedeľu sa v posledných dvoch dueloch 6. kola nadstavbovej skupiny 5.-10. rozhodlo aj o poslednom účastníkovi play off. Poslednú miestenku do vyraďovacích bojov sme si vybojovali my, volejbalistky BK97 Stova Spišská Nová Ves, hoci sme sa na to poriadne nadreli.

Sobotňajší domáci zápas s Novým Mestom nad Váhom absolútne nevyšiel a podarilo sa nám uhrať iba jeden set. Napriek tomu, že výhra v tomto zápase by nás už posunula do play off, namiesto nás sa tešili volejbalistky VK Nové Mesto nad Váhom.

V zápase s COP Nitra sme potrebovali nutne vyhrať, aby sme preskočili Trnavu. Hoci prvý set skončil hladko v náš prospech 25:12, v ďalších dvoch mali navrch mladé Nitranky a a viedli 2:1 na sety. Vo štvrtom sete sme zo začiatku trápili a nechali Nitru viesť dokonca 0:4, ale napokon sme nepriaznivý stav zvrátili a v nováčikovskej sezóne sme si vybojovali postup do play off. Veľkou mierou sa o dôležitý triumf zaslúžila bieloruská smečiarka Darya Auramchyk, autorka 22 bodov.

Naším súperom v štvrťfinálových bojoch play off bude suverénny STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava, ktorý do play off postúpil z prvého miesta. Bude tažké sa presadiť s takýmto kvalitným súperom, avšak ideme húževnato zabojovať. Ďakujeme všetkým Vám, ktorí nás sledujete, či už priamo v Športovej hale na domácich zápasoch, alebo držíte palce na obrazovkách. Cítime Vašu podporu a znamená pre nás všetko.

Prinášame ešte krátky súhrn zápasu posledných víkendových zápasov:

Foto: Lukáš Jaseňák

Sobota 24.2.2018 – 18:00

BK97 Stova Spišská Nová Ves – VK Nové Mesto nad Váhom 1:3 (-21, -16, 20, -20)
Rozhodovali: Tatraj a Ma. Smolko, 152 divákov.
Sp. Nová Ves: Zaťková 7, Nováková 3, Olejníková 17, Ravasová 9, Auramchyk 9, Vikartovská 3, libero Ružbaská (Kubičárová 8). Tréner: R. Žigraj.
Nové Mesto nad Váhom: Rešutíková 5, Melicherová 21, Balberčáková 8, Chárová 17, Magyarová 12, Ráchelová 10, libero Vojtechová (Blizmanová 1, Martáková 0, Turčíková 0). Trénerka: L. Šujanová.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Erika Rešutíková (Nové Mesto nad Váhom)

Radovan Žigraj, tréner Spišskej Novej Vsi: “Blahoželám súperovi k víťazstvu. Dnes to bol boj o výsledok, čo prinieslo veľa nepresností na všetkých stranách – vrátane rozhodcov. Chválim dievčatá, že po druhom sete to nevzdali a bojovali, zápas tak dostal náboj, čo sa muselo divákom isto páčiť. Výsledok sa lámal v štvrtom sete, kde sa rozohodovalo v koncovke a nebyť zaváhania rozhodcu, istotne by výsledok bol iný – zaujmavejší. Dnes zahrala veľmi dobre Ema Ravasová, ukázala bojovné srdiečko.”

Lucia Šujanová, trénerka NMnV: “Kolektívny výkon. Gratulujem babám k dôležitým trom bodom. Splnili sme cieľ, píšeme históriu ženského volejbalu v Novom Meste nad Váhom.”

Juraj Šujan, asistent trénerky NMnV: “Je to tu. Gratulujem babám k cennému víťazstvu. PLAY OFF bol náš cieľ a čaká nás nová skúsenosť, ktorú si chceme užiť. Vážim si na dnešnom víťazstve, že sme spojili všetky sily, napriek zlému zdravotnému stavu. Ustáli sme tlak domácich vo štvrtom sete, prihrali sme a zaslúžene sme zvíťazili.”

Erika Rešutíková, kapitánka NMnV: “Veľmi sa tešíme z dnešného víťazstva. Som na baby hrdá, makali sme a zabrala raz jedna a raz druhá. V hľadisku bolo počuť od začiatku do konca novomestských fanúšikov, ktorí nás hnali k úspechu. Ďakujeme.”

Nedeľa 25.2.2018 – 18:00

BK97 Stova Spišská Nová Ves – COP Nitra 3:2 (12, -18, -22, 17, 6)
Rozhodovali: Ma. Smolko a Tatraj.
Sp. Nová Ves: Nováková 7, Olejníková 17, Ravasová 5, Auramchyk 22, Vikartovská 1, Zaťková 7, libero Ružbaská (Kubičárová 9). Tréner: R. Žigraj.
COP: Zimová 9, Krajčírová 12, Jurášová 10, Halušková 16, Daňková 1, Magdinová 19, libero Žúdelová (Körmendyová 1, Bojňanská 0). Tréner: M. Maličký.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Darya Auramchyk (Spišská Nová Ves)

Radovan Žigraj, tréner Sp. Novej Vsi: “Blahoželám dievčatám k veľmi dôležitému víťazstvu. Dnes si siahli až na dno svojích mentálnych síl a v podstate hrali proti dvom súperom. Teší ma fakt, že sa pozbierali a vo štvrtom sete zabrali, každá jedna mala skvelé momenty no nevyvarovali sa aj slabším chvíľam. Súper bol neprijemný, nedaroval nám ani jednu loptu. Bol to boj o každú jednú loptu a rozhodovali detaily.”

Marek Maličký, tréner COP: “Zápas ako na hojdačke. Nezačali sme dobre, robili sme množstvo chýb. Druhý set bol z našej strany v poriadku, koncentrovaný výkon bez “blbostí”. Tretí set sme mali menšie žalúdočné ťažkosti, ale zvládli sme to. V piatom sete sme začali dvomi esami a dvomi vlastnými chybami, napriek tomu, že my sme pod tlakom neboli. Nedokázali sme sa vrátiť k uvoľnenej hre s minimom chýb, akú sme predvádzali v druhom a treťom sete.”