Posledný extraligový kat Slávie EU valcuje v 1. lige východ

Posledný extraligový kat Slávie EU valcuje v 1. lige východ
5. februára 2017 Roman Šipoš

Suverénnym lídrom 1. ligy východ sú zatiaľ volejbalistky BK97 STOVA Spišská Nová Ves. Zverenkyne trénera Radovana Žigraja vyhrali v prvej časti súťaže, ktorá vyvrcholila posledným dvojkolom tento víkend, všetkých 28 zápasov s pomerom setov 84:5 a nazbierali 83 bodov.

O jediný bod prišli Spišiačky v 9. dvojkole, keď 10. decembra 2016 nad nimi viedli húževnaté hráčky VK Žiar nad Hronom 2:0. Hosťujúce hráčky zo Spiša však aj v oklieštenej zostave (vycestovalo iba 7 hráčok) zápas otočili a napokon vyhrali 3:2.

Po 14. dvojkole je v 1. lige východ krátka pauza a súťaž bude pokračovať nadstavbovou časťou, v ktorej sa tímy rozdelia na prvú a druhú štvorku.

Družstvo BK97 STOVA je poskladané zo skúsených volejbalistiek a mladých “pušiek” z juniorského tímu. V kádri sú aj bývalé extraligistky, ktoré ako posledné uštedrili Slávii EU Bratislava prehru v najvyššej súťaži.  Spišská Nová Ves zdolala Sláviu vo finále extraligy 11. apríla 2015, odvtedy družstvo z haly Mladosť nepozná pocit prehry v najvyššej súťaži a ťahá už 54-zápasovú víťaznú sériu.

Po historickej sezóne, v ktorej bol ženský tím VK Spišská Nová Ves vo finále Slovenského pohára aj extraligy, však prišlo k ústupu z pozícií a v ďalšom ročníku prihlásil klub do súťaží len mládežnícke tímy. Po “hluchom” roku sa však rozhodli na Spiši opäť rozbehnúť aj ženské družstvo a zatiaľ to vyzerá tak, že tím zabojuje aj o návrat medzi elitu. BK97 STOVA funguje momentálne ako farma VK Spišská Nová Ves. Už padajú aj vtipné hlášky, že Slávia čaká na návrat Spišskej Novej Vsi do extraligy, aby znova prehrala.

A kto sa postaral o parádnu jazdu Spišiačok v základnej časti 1. ligy východ? Kapitánkou tímu je Katka “Kačora” Olejníková, hru dirigujú nahrávačky Veronika “Ika” Nováková a Barbora “Baťa” Majerčáková, na bloku úraduje Kamila “Kamča” Zaťková, body na poste univerzálky zbiera Natália “Nasťa” Bodáková, o prihrávku a útok sa stará smečiarka Adriana “Štupeľ” Dulíková, obranu v poli riešia liberá, sestry Peťa a Ivana “Želo” Želonkové a k nim sa pridali juniorky Ema Ravasová, Ivča Morihladková, Ema Kubičárová, Vlaďa Vikartovská a Peťa Ďurišková.

Výsledky 1. ligy východ nájdete na www.volleynet.sk