Premiérový zápas v extralige – päťsetová bitka s COP Nitra!

25. septembra 2017 Roman Šipoš

Albánska posila Sava Thaka #22 bola na smeči nezastaviteľná. V rámci prvého kola Extraligy sa jej podarilo dosiahnuť druhý najvyšší počet nahraných bodov. S priemerom 4 body na set sa stala treťou najviac bodujúcou hráčkou prvého kola. A so 60%-nou úspešnosťou útokov dosiahli v prvom kole najlepší priemer zpomedzi všetkých hráčok Extraligy.

Veronika Nováková #17 potiahla tím na bloku, keď ako nahrávačka zablokovala súperky celkovo 5-krát. Zaradila sa tak medzi hviezdy 1. kola Extraligy.

Do Dream Team-u Extraligy sa v prvom kole zaradila kapitánka Katarína Olejníková #11, ktorej výkon bol rovnako oporou pre BK97 STOVA.

Žial všetky tieto pozitívne štatistiky nestačili na mladý tím COP Nitra, ktorému sa podarilo zápas otočiť z nepriaznivého stavu 0:2 na konečných 3:2 (-24, -17, 21, 21, 13) pre domáci tím.

Podľa slov asistenta trénera Radovana Žigraja: “Začali sme veľmi dobre, v prvom sete sme si urobili rozhodujúci náskok, aj keď v koncovke sa nás súper snažil dobehnúť. Druhý set sme tiež mali pod kontrolou, robili sme málo chýb. V treťom sete dievčatá síce bojovali, no prestávalo sa nám dariť na útoku skladať lopty na zem. Súper nás zatlačil na podaní a útoky z oboch kolíkov išli cez kompakté dvojbloky. Škoda, že v tom 3. sete sme nevedeli využiť toľko súperových podaní do autu, aby sme zápas dotiahli do úspešného konca. Musím dievčatá pochváliť za bojovnosť, no máme ešte čo zlepšovať.”

V základnej zostave BK97 STOVA nastúpili na smeči Ema Kubičárová #5, Darya Auramchyk #3 a Katarína Olejníková #11. Na bloku Kamila Zaťková #1 a Sava Thaka #22. Nahrávačka Veronika Nováková #17 a liberá Ivana Želonková #10 a Petra Ďurišková #4. V piatom sete do hry zasiahla aj smečiarka Vladimíra Vikartovská #12. Výsledky a štatistiky jednotlivých hráčok si môžete samozrejme pozrieť on-line na webovej stránke www.svf.sk alebo priamo na tomto linku.

V druhom kole nastúpia dievčatá z BK97 STOVA na domácej palubovke proti Hit UCM Trnava v sobotu 30.09.2017 v Mestskej športovej hale v Spišskej Novej Vsi.

Srdečne Vás na domáci zápas pozývame.

Pozrite si ešte zopár fotografií zo zápasu za ktoré ďakujeme Miroslavovi Slávikovi (Nitriansky šport obrazom).