Prvý domáci zápas – bodujeme naplno!

1. októbra 2017 Roman Šipoš

Podarilo sa. V prvom domácom zápase sa nám darilo a doma nám ostávajú 3 body.

Povzbudiť nás v Mestskej športovej hale prišlo viac ako 200 divákov, ktorý vytvorili skvelú domácu atmosféru.

V štvorsetovej bitke sa nám podarilo zdolať Hit UCM Trnava 3:1 po setoch 25:18, 25:19, 18:25 a 25:20. Zhrnutie tesne po zápase priniesol aj tréner Radovan Žigraj nasledovne:

“Musím babenky pochváliť na celej čiare, teda okrem 3. setu, tam sme hľadali stratenú koncetráciu, ktorú sme hľadali až do stavu 7:12 4. setu, vtedy na podanie prišla Verča a jasne zavelila, vytiahla z rukáva ťažký servis a súperovi chvíľku trvalo ako ho spracovať – chyboval na útoku, následne na to naše mladučké ‘účko’ (Ema ‘Kubičarovie’) prispela dvoma bodmi (útokom i blokom !!!) a razom bol stav vyrovnaný, hneď na to súper zaváhal na útoku-chybil, a my sme opäť sekundovali, úspešným útokom Savy a opäť skvelým podaním Verči sme viedli už 15:12, súper ešte dokázal odpovedať úspešným protiútokom no v zápätí sme tentoraz na útoku pochybili my (15:14), no úspešným následným protiútokom, opäť v podaní našej Savy, a následne ďalších útokov predných hráčok (Emy K. i Darji) sme sa dostali do vedenia 18:14. Sériou úspešných útokov sme viedli už 24:18, no prišla slabšia chvíľka, keď sme pokazili útok i podanie, no súper už nemal síl a nasledujúcim podaním do siete ukončil zápas v náš prospech. Babenky ďakujem za predvedený výkon.”

Aktuálne po 2. kole extraligy žien sa nachádzame na 4. mieste s celkovým počtom 4 bodov.

Veľmi si vážime priazeň všetkých vás, ktorí nás podporujete, či už priamo na zapásoch, alebo držíte palce doma a v zahraničí.