Roman Stolárik – Rozhodnutie padlo jasné: “Ideme do extraligy!”

Roman Stolárik – Rozhodnutie padlo jasné: “Ideme do extraligy!”
21. septembra 2017 Roman Šipoš

Vážení priaznivci novoveského volejbalu,

Dovoľte nám, aby sme Vás pred začiatkom sezóny 2017/2018 informovali o dianí v ženskom volejbalovom, dnes už extraligovom svete BK97 STOVA.

Po minuloročnej úspešnej sezóne, kde sme ako nováčik 1. ligy žien postúpili z prvého miesta do ženskej extraligy prišla otázka – „čo ďalej?“. Situácia bola o to ťažšia, že nás v decembri minulého roka opustil dlhoročný mecenáš ženského volejbalu Ing. Ivan Tkáč. Koncom sezóny sme teda museli dať hlavy dokopy a padlo jasné rozhodnutie, že „ideme do extraligy“ a skúsime vytvoriť podmienky pre dôstojnú reprezentáciu novoveského volejbalu.

Pre nás najdôležitejším faktorom bolo to, že v podstate celý tím, ktorý dostal ponuku po vybojovanom postupe do extraligy, chcel pokračovať a všetky dievčatá tomu prispôsobili svoje či už školské, alebo osobné povinnosti. Samozrejme, že extraliga priniesla nové nároky na financie, personálne obsadenie, marketingové a sponzorské požiadavky. Realizačnému tímu na čele s predsedom Romanom Stolárikom sa to podarilo zvládnuť a dnes stojíme pred začiatkom extraligy.

Aké sú ciele? Predovšetkým hrať pekný volejbal, ktorý bude nielen zážitkom pre volejbalových nadšencov, ale hlavne zaujme aj širšiu verejnosť a pritiahne do mládežníckych kategórií čoraz viac dievčat, ktoré budú nasledovníčkami súčasnej generácie volejbalistiek. Sme veľmi radi, že takýmto spôsobom môžeme zviditeľniť aj naše mesto Spišskú Novú Ves, v ktorom žijeme a pôsobíme. Rovnako sa tešíme, že môžeme takto prezentovať aj novoveských odchovancov, trénerov či fanúšikov. Pokúšame sa vybudovať stabilnú hráčsku ale aj finančnú základňu a marketingovú základňu pre tento projekt. Množstvo sponzorov a partnerov nás teší, zároveň je to však pre nás záväzok vypracovať dobrú komunikačnú stratégiu a ponúknuť dobrý marketingový produkt na ich propagáciu. Vedenie klubu stále pokračuje v začatej ceste z 1.ligy a ponúkame šancu hrať volejbal hlavne našim novoveským hráčkam, resp. hráčkam zo Slovenska. Situácia ale nie je ani vo volejbale ružová a preto sme museli pristúpiť k angažovaniu posíl zo zahraničia. Momentálne u nás prechodný domov našli dve hráčky, a to blokárka Sava Thaka z Albánska a Darya Auramchyk, smečiarka z Bieloruska. Konštatujeme, že do tímu zapadli a dúfame, že ich herný prejav prinesie do nášho družstva ešte vyššiu  kvalitu.

Je namieste spomenúť aj našu spoluprácu s volejbalovým klubom VK SNV, ktorý sa venuje v Spišskej Novej Vsi hlavne mládeži a s ktorým sme pre ročník 2017/2018 podpísali farmársku zmluvu. Myslíme si, že táto spolupráca je efektívna a prináša pozitíva pre oba kluby. Naďalej chceme podporovať myšlienku čo najväčšieho zapojenia mladých perspektívnych hráčok do vyšších súťaží, o čom hovorí aj fakt, že v plánovanej zostave pre extraligu žien BK97 STOVA  sú až 4 juniorky VK SNV.

Na záver nám dovoľte poďakovať všetkým partnerom klubu za podporu. Vedeniu mesta Spišská Nová Ves a  STEZu za veľmi pozitívny prístup k naším požiadavkám a Vám všetkým, ktorý ste našli cestu na zápasy BK97 STOVA za podporu v hľadisku. Pevne veríme, že očakávania splníme a prinesieme v ďalšej sezóne na palubovku v Spišskej Novej Vsi kvalitný volejbal.

Predseda klubu Roman Stolárik

v mene celého relizačného tímu BK97 STOVA