Stanovisko k neúčasti v nastávajúcej extraligovej sezóne

Stanovisko k neúčasti v nastávajúcej extraligovej sezóne
3. júla 2018 Roman Šipoš

Vážené vedenie SVF,

v súvislosti s oficiálnym termínom na podanie prihlášky do Extraligy žien vo volejbale pre súťažný ročník 2018/19, ktorý uplynul 30.6.2018, Vám týmto oznamujeme, že sa náš klub rozhodol, že sa súťaže v nastávajúcej extraligovej sezóny nezúčastní.

Toto ťažké rozhodnutie vyplýva okrem iných dôvodov pre nás zo zložitej finančnej situácie, ktorá pramení najmä z prichádzajúcej účinnosti Zákona o športe a s ním súvisiacimi značne väčšími finančnými nákladmi pre náš tím. Pre nás nie je zvládnuteľné splniť literu zákona, ktorá požaduje, aby všetci profesionálni športovci boli v trvalom pracovnom pomere v klube, čo znamená okamžité zvýšenie mzdových nákladov o cca 50%. Chceme zároveň poznamenať, že náš klub má k dnešnému dňu vysporiadané všetky svoje záväzky.

Naše občianske združenie sa bude naďalej venovať rozvoju kolektívnych športov vrátane volejbalu.

Bolo pre nás cťou byť 2 roky súčasťou 1. ženskej ligy, resp. extraligy, naše ďalšie pôsobenie v extralige je však napriek maximálnemu úsiliu funkcionárov klubu za týchto okolností nereálne.

V tejto pre nás neľahkej situácii  chceme ešte raz prejaviť vďaku všetkým našim priaznivcom, fanúšikom, podporovateľom, partnerom, sponzorom, hráčkam, trénerom, mestu Spišská Nová Ves za podporu myšlienky rozvoja novoveského ženského volejbalu.

Roman Stolárik

predseda OZ

BK97 STOVA

Spišská Nová ves